Polski szał komunijny

Im mniej czasu pozostaje do maja tym większego tempa nabiera organizacja Pierwszych Komunii Świętych w Polsce (sprawdź). Jak przystało na katolicki kraj jest to niesamowicie ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny, która posiada potomka w wieku komunijnym.

Zaskakujące jest jak wielka jest presja społeczna pod tym względem. Nawet jeżeli w danej rodzinie kultywowanie wartości chrześcijańskich na co dzień nie jest wysokim priorytetem, a do kościoła chodzi się od święta, to mimo tego prawie każdy nagina się by zorganizować swojemu dziecku Pierwszą Komunię. Może chodzi o to, żeby mimo wszystko nie zamykać drogi dziecku i dać mu wolny wybór na przyszłość. Nawet jeżeli sami nie do końca jesteśmy przekonani do tej całej ideologii.

Dobro dziecka jest dla nas jednak najważniejsze i nie chcemy aby inne dzieci w klasie szydziły z naszej pociechy z tego powodu iż nie pójdzie do Pierwszej Komunii. Jedynie najbardziej zatwardziali ateiści i rodziny innych wyznań kategorycznie odmawiają udziału w tej celebrze.

Dzień Pierwszej Komunii Świętej jest pomimo tego okazją do spotkań z krewnymi, których często dawno się nie widziało. To prawie jak organizacja wesela, tylko w trochę mniejszej skali. Koszt dla rodziny dziecka ogromny, choć trochę się zwraca z prezentów. Zna ktoś kogoś kto dostał do ręki wszystkie pieniądze z prezentów komunijnych? Bo ja chyba nie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz