Mikrofirma i zlecanie usług w zakresie księgowości

księgowi

Inaugurując działalność gospodarczą stajemy przed wieloma wyborami. Oprócz czegoś tak naturalnego jak wybór specjalności, siedziby itp. są także kwestie prawno-podatkowe. Dla wielu ludzi jest to pewien z elementów paraliżujących ich przed otwarciem własnej firmy. Jednak nie potrzeba zabierać się za to zawsze na własną rękę, zwłaszcza że potrafi to zmierzać do mnóstwa defektów oraz kłopotów z mylnie wykonanymi obliczeniami z Urzędem Skarbowym albo ZUS.

Starczy sięgnąć po usługi któregokolwiek z wielu biur rachunkowych jakie rozliczą niedużą firmę za symboliczne stawki. Takie biuro księgowe zajmie się administrowaniem Książką Przychodów i Rozchodów, zliczaniem podatków (dochodowego oraz VAT dla płatników VAT), zliczaniem składek do ZUS, a także sprawami kadrowo-płacowymi jeżeli wynajmujemy w naszej firmie podwładnych najemnych (bądź to na etat albo na umowę-zlecenie). Część biur rachunkowych świadczy także usługę doradztwa fiskalnego, co sankcjonuje optymalizację naszych podatków w taki sposób by więcej pozostawało w kieszeni.

Zdążenie za ekspresowo zmieniającymi się przepisami dotykającymi niewielkie firmy jest faktycznie nierealistyczne dla małej firmy, a już kompletnie nie dla firmy jednoosobowej. Trzeba by wybierać, albo skupiamy się na utrzymywaniu firmy albo zajmujemy się rachunkowością. Zawierzając roboty rachunkowe znawcy ma się gwarancję, iż będą one wypełnione prawidłowo a my będziemy umieli skupić się na tym co jest dla nas najważniejsze zatem na osiąganiu zysku a to jest motyw dla jakiego tworzy się samodzielne przedsiębiorstwo.

Ten wpis został opublikowany w kategorii biznes i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz